Kredyt na Sprzęt Rolniczy

Obecnie żadne gospodarstwo rolne, jeśli ma przynosić wymierne zyski, nie może obyć się bez maszyn rolniczych. Często jednak rolnicy nie dysponują odpowiednią ilością zasobów finansowych, by nabyć wszystkie, niezbędne im maszyny rolnicze. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest pożyczka lub kredyt.

 

Gdzie wziąć kredyt?

Obecnie wiele banków ma w swojej ofercie kredyty przeznaczone dla rolników. Szybka pożyczka nie stanowi więc dziś problemu. Aby zaopatrzyć się w nowy sprzęt rolniczy można skorzystać z oferty poniższych banków:

  • Pożyczka Rolnicza w banku WBK
  • Oferta dla rolników w Meritum Bank
  • Kredyty preferencyjne banku BGŻ

Wybierając bank, z usług którego chcielibyśmy skorzystać, warto dokładnie zapoznać się z warunkami pożyczki. Mogą istnieć bowiem obostrzenia wskazujące, jakie rodzaje maszyn kredyt może być udzielony lub dotyczące stanu i wieku maszyny (przykładowo kredyty udzielane przez BGŻ mogą posłużyć jedynie do zakupu maszyny nie starszej niż 5 lat).

 

Szybki kredyt – czy to się opłaca?

Pożyczka na maszyny rolnicze jest inwestycją i zwróci się dopiero po pewnym czasie. Z pewnością jednak przyniesie korzyści. Wyposażenie gospodarstwa w nowy sprzęt – kombajny, ciągniki, pługi, siewniki czy kultywatory – może w wyraźny sposób zwiększyć jego efektywność pomnażając zyski. Ponadto brak rozwiniętych technologii wykorzystywanych przy pracy na roli może działać na naszą szkodę. Kiedy więc nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, by rozwinąć nasze gospodarstwo, kredyty są najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie, że dziś łatwy kredyt rzeczywiście jest możliwy. Warto jednak dokładnie zapoznać się z każdą z przeglądanych przez nas ofert zanim podejmiemy decyzję. Zdarza się bowiem, że o atrakcyjności danego kredytu decydują szczegóły, które pozornie nie mają dużego znaczenia.

 

Kredyt rolniczy – na co możemy liczyć?

Łatwa pożyczka na maszyny rolnicze to rozwiązanie, nad którym nie powinniśmy się zastanawiać, jeśli chcemy rozwijać swoje gospodarstwo a nie dysponujemy odpowiednimi środkami. Należy jedynie pamiętać, że nie każdy kredyt będzie w pełni opłacalny. Średnie oprocentowanie kredytu wynosi 7%. Odsetki mogą jednak sięgnąć 10% a nawet 11%. Oprócz tego na całościowy koszt kredytu składają się także inne opłaty – prowizje i koszty dodatkowe (np. za różnego rodzaju ubezpieczenia).

Możemy również skorzystać z finansowania fabrycznego, które jest kredytem realizowanym przez bank współpracujący z dostawcą maszyn. Często kredyty takie są atrakcyjniejsze, choć nie zawsze tak bywa. Warto jednak pamiętać, że możemy skorzystać z takiej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>